منو

چند نکته مهم که در سفر به استانبول باید رعایت کنیم

چند نکته مهم که در سفر به استانبول باید رعایت کنیم

قابل توجه مسافرین استانبول

 

اولین اقدام در سفر به استانبول این است که دلار همراه خود را به لیر تبدیل کنید . چون بیشتر مسافرین از تور استانبول استفاده می کنند پس ترانسفر تا هتل آنها را همراهی می کند در نتیجه به هیچ عنوان پول خود را در بانک های فرودگاه و شهر تبدیل نکنید چون شامل مالیات می شود . حتما تبدیل پول در صرافی معتبر که    دوویز doviz   نامیده می شود انجام گیرد.  مناسبترین تبدیل ها درصرافی های خیابان استقلال انجام می گیرد.

 

دومین کار  مهمی که در سفر به استانبول مسافرین باید انجام بدهند گرفتن سیمکارت اینترنت ترکسل Turkcell که بسیار مقرون به صرفه است و نزدیک 35 لیر برای یک هفته سفر شما کافیست البته اگر از اینترنت هتل خود استفاده کنید.

 

سومین نکته مهم اگر قصد گشتن همه بازارهای استانبول را دارید حتما استانبول کارت تهیه کنید که بتوانید از اتوبوس و مترو به راحتی استفاده کنید . استفاده از مترو در استانبول بسیار راحت است .

 

نکته مهم دیگر برای کسانی که جهت خرید به استانبول سفر میکنند . خرید خود را به دو روز آخر موکول کنید چون تفاوت نرخی بسیار بالاست و هر چقدر به گشتن ادامه میدهید با مکانهای خرید جدید و ارزان آشنا می شوید . از بازار بزرگ و عمده فروشهای آکسارای حتما دیدن کنید.

 

 

 

21 مرداد 1396
اخبار
ارسال نظر
به منظور درج نظر خود لازم است تا اطلاعات زیر را وارد نمایید، نظرات شما راهگشا خواهند بود
captcha
در خبرنامه عضو شوید در خبرنامه زیما سفر پارس عضو شده و جایزه‌های متنوع دریافت کنید
captcha
Real Time Web Analytics