منو

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول

به بازار بزرگ استانبول سری بزنید .

در پشت ستون سوخته ، ظاهر عجیب و غریب نور عثمانی  Nuruosmaniye camii(ساخته شده در 1755 )،سر بر آورده است.به طرف آن روانه شده سپس به چپ پیچیده واز دروازه طاقدار وارد محوطه مسجد شده وخیل جمعیتی راکه واررد بازار بزرگ میشوند ،دنبال کنید. بازار سرپوشیده (یا به ترکیkapaali carsiاست) استانبول بزرگترین بازار سر پوشیده جهان محسوب میشود حدودا از 4000 مغازه همین طور بانک ها،کافه ،رستوران ،مساجدواداره پست تشکیل شده است که در مجموعه ای از 66 خیابان باریک که در کل 8 کیلومتر طول دارد،در کنار یکدیگر فشرده شده اند – توجه داشته باشید که تمامی این مجموعه بوسیله گنبدهای فراوان وسقف طاق دار از تابش آفتاب تابستان  و باران زمستان در امان اند.Mehmetفاتح ،اولین بازار سرپوشیده دراین منطقه رادر سال 1461 برپاکرده است. البته پس از آنکه بوسیله آتش سوزی وزلزله تخریب شد ،چندین بار بازسازی گردید.

.

 

اکثر خیابان ها از یک الگو پیروی کرده است ودارای تابلوهای راهنمای متعددی هستند. از ورودی نورعثمانیnuruosmaniye ،باگذر از دروازه beyazitوارد خیابان اصلی می شوید که مغازه های جواهر فروشی در آن در یک راستا قرارگرفته اند. در سمت راست ،ورودیsandal bedestenقرن شانزدهم رامشاهده می کنیدکه طاق های آجری زیبای آن باستون های سنگی استوار حفظ میشوند.

این بازار بیشتر هفته ها ساکت و آروم بوده اما درطول حراج هایی که در روزهای سه شنبه ،چهارشنبه و پنج شنبه د ساعت 1 عصر برگزار میشود ،جای تازه میگیرد.

در مرکز بازارold bedesten قراردارد که میتوانید طلا و نقره ،اجناسی ازجنس مس وبرنج ،عتیقه وآنتیک های (متاع ارزشمندی که از زمان های دور بصورت اجدادی درbedesten نگاهداری شده است چراکه در این مکان  در امنیت کامل مهر و موم می شوند) باکیفیت عالی را در آن بیابید.

 

 

تور استانبول،تور ارزان استانبول،رزرو تور استانبول، تور

08 شهريور 1396
اخبار
ارسال نظر
به منظور درج نظر خود لازم است تا اطلاعات زیر را وارد نمایید، نظرات شما راهگشا خواهند بود
captcha
در خبرنامه عضو شوید در خبرنامه زیما سفر پارس عضو شده و جایزه‌های متنوع دریافت کنید
captcha
Real Time Web Analytics